Jdi na obsah Jdi na menu
 


 
a : KIneziologie + NLP,   pomůže  proniknout nejenom k vědomým, ale zejména k nevědomým prvkům naší mysli, a  tak poznáme, jak děláme to, co děláme. To nám umožní dělat to, co skutečně dělat chceme, dosáhnout toho, co si zasloužíme.  Ujasníte si to, co doopravdy chcete.  Kineziologie + NLP  napomůžou dosáhnout osobních cílů, přání a snů rychleji a efektivněji, než kdykoliv předtím.
11.3.2019 jsem pro vás spustila nové webové stránky.

 www.ivahemska.cz

____________________  

               Vše je v tvé hlavě,  pochop sebe  a změní se ti život.  

 

Po       Pomocí Kineziologického testování  máme možnost znovu svou mysl rychle a bezbolestně  „nastartovat k jinému efektivnímu vnímání přítomnosti“ a NLP (koučovací metoda-Neurolingvistické programování) je účinný způsob osobního rozvoje a dává nám možnost pracovat se sebou v přítomnost, rozvíjet své talenty, schopnosti a komunikaci.  

 

Kkk     Kineziologie One Brain je jedna z mála metod, pomocí které, nejenom nalezneme, ale i odstraníme příčiny problémů, které vás provází přítomností (tzn.  "vytrhá plevel i s kořínky "). Kineziologie One Brain  urychlí a zefektivní všechny koučovací metody.

 

             Neurolingvistické programování - koučovací metoda (NLP) je proces modelování jedinečných, člověku vlastních vědomých i nevědomích vzorců (myšlení, komunikace a chování), při němž nepřetržitě rozvíjíme a posilujeme svůj vlastní potenciálech.                              

     

 V       Následkem  prožitého stresu dochází v mozku k zablokování energie až ze 75 %. V této situaci přepne mozek na režim „přežití“ a my dokážeme v tuto chvíli fungovat jen ve smyslu „Bojuj“, „Uteč“ apod..

           Zablokování přeruší přirozený tok energie v mozku a následně i v příslušné části těla. Naše tělo má paměť a tak uchová všechny zážitky našeho dětství.

 

             Pokud se následně v budoucnosti setkáme se situací, která se pocitově podobá stresujícímu okamžiku, vnímáme ji opět jako stresující a náš mozek zapne tyto obranné systémy.

 

 E       Transformační terapie-koučink v mém podání je vhodný i pro ty, kteří při vidění světa používají spíše logiku a rozum, nejsou příznivci duchovních záležitostí, či práce s energiemi atd.

 

            Sami  si pochopíte, kde emoční zátěž je, není vám vůbec nic podsouváno.  Naše tělo nám jednoznačně ukazuje, kde jdeme proti sobě ať již v podobě bolesti, vyrážky, nespavosti, napětí.

 

            Díky této technice mohu s těmito "záseky" pracovat

 

          Kineziologické testování mi pomůže najít v psychice klienta staré kinnlp2.jpgnefunkční emoční vzorce chování , které používá nevědomě na základě někdy i dávno prožitých situací, které dosud ovlivňují jeho pocity, mysl a nakonec i rozhodování v přítomnosti..

 

Ty       Tyto emoční vzorce chování  se při sezení  uvolní a nahradí novými, efektivními. transformační terapie-koučink : Kineziologie, NLP  (Neurolingvistické programování), Bachova terapie, Bachovy esence navozují rovnováhu na všech úrovních – tělesné, emocionální,  mentální a duchovní, porozumíme sami sobě a svému životu.

 

Jaké jsou možnosti této metody?

Prakticky neomezené.

Co doopravdy chci?“, „Jak toho dosáhnu?“, "Proč je to pro mě důležité?"

jak najít sám/sama sebe a kráčet v souladu se svým smyslem života

jak udržovat smysluplné vztahy

jak nacházet svoje odpovědi a řešení

jak naslouchat svému tělu a uzdravovat se přirozeným způsobem

jak vytvářet příležitosti a přitahovat si do života to, co chcete

jak si vybudovat zdravé sebevědomí a láskyplnou komunikaci

proč se mi to nedaří?​

odvahu jít do nových věcí

vybalancování času práce vs odpočinek, práce vs. rodina

​realizace cíle bez zbytečných obav a stresu

chybějící motivace, stagnace

poklidnější zvládání vypjatých situací

otázky ohledně sebehodnoty, sebedůvěry, ocenění

strach z neúspěchu, ze selhání,  z chyby, ze zodpovědnosti, z autorit, z konkurence,...

zvýšení kreativity anebo originality

zlepšení v procesu učení

odvaha jít do nových věcí

nespavost způsobená stresem, syndrom vyhoření, ztráta energie, přetížení

rozhodnutí opustit nevyhovující zaměstnání

strach z nedostatku financí, negativní finanční přesvědčení

strach z mateřství, otcovství

strach z nedostatku financí, negativní finanční přesvědčení

obavy v otázce sexuality

workoholismus, ne-schopnost se uvolnit

vymizení frustrace, pocitu marnosti, bezmoci, nedokonalosti

nízká efektivita v poměru k vynaloženému úsilí

ztráta našich nejbližších

 

  • pomocí této transformační terapie-koučinku se dají řešit všechna životní témata, která se neodehrávají podle našich představ  (práce, vztahy, zdraví, touhy....cokoli smiley)
 

Abychom pochopili kineziologii chování, je potřeba posuzovat mozek v předozadní ose.

 

Rozdělíme-li mozek vertikální rovinou procházející uchem, dostaneme dva mozky přední a zadní Uprostřed tohoto zadního mozku se nachází malá místo, které se nazývá společná integrační plocha (SIP), která analyzuje a dlouhodobě uchovává ve své paměti všechny informace zachycené našimi smysly, vizuální, sluchové atd.

 

Jeho rolí je spojovat to, co se děje v našem životě se zkušenostmi uloženými v naší paměti a zvolit nejlepší způsob, jak reagovat na základě programů, které se již vytvořily během našeho života a jenž představují naše myšlenkové systémy. 

 

Je to centrum našeho ega, představy o sobě samém a úcty k sobě samému
 

Nemá   jinou volbu než nás nutit opakovat vzorce chování nabyté minulými zkušenostmi, aby nás ochránilo před dalším utrpení, bolestí a strachu z další bolesti.

Slouží k zajištění fyzického a psychického přežití, to je prioritní funkce zadního mozku.  Právě tato oblast mozku tedy   bude odpovídat stresu podle toho, co bylo zaznamenáno.

 

Pud sebezáchovy považuje tuto změnu za nebezpečnou. Ze strachu z rizika pevně udržuje naše obvyklé chování, naše nejstarší, neplatné myšlenkové návyky.  

 

  •     „Bacha“ ujišťuje nás SIP, „nepokoušej se to dělat jinak, je to nebezpečné“ 
  •      „V žádném případě se ti to nepodaří“ šeptá nám do ucha
  •      „Ne, je to pravda, nemám už věk na to , abych se mohl změnit“ řekneme  nakonec poraženi.
  •      „Život je příliš krutý, je to neustálý boj, nemám nikdy štěstí, to se stane pokaždé právě mně, je to pořád stejné

 

Od podmiňování a psychických a fyzických bloků nás osvobodí přední část mozku.

 

Na rozdíl od SIP bude naším skutečným vědomím současného okamžiku, tady a teď a nazývá se centrum vědomého asociativního myšlení (VAM).   

 

V této oblasti sídlí možnost, jak se mít lépe a jak vést šťastnější život.Je to sídlo našich nových možností, odlišného pohledu na život, používání našich schopností, které jsme odsunuli do podvědomí, vše co nás může dostat ze stavu považovaného za nežádoucí. Je to centrum inspirace, představivosti a intuice 

 

Aby byl určitý vjem této oblasti zaznamenán zadním mozkem,  musí být vědomě několikrát zopakován nebo mít velkou emocionální nebo intelektuální intenzitu.

 

 Když ovládá naše myšlení, pak nám umožňuje „vidět“ život jinak, bez filtru minulosti. 

 

 V tom okamžiku se vše stává možným, protože přední část mozku (centrum VAM) má schopnost potlačit jakoukoli jinou funkci mozku a těla. Tato oblast není podmíněná vzpomínkou na zkušenosti v minulosti nebo emoce, které by rušili vnímání současnosti a ovlivňovali momentální možné volby.

 

 Přední část našeho mozku, však bohužel používáme jen zřídka (pouhých 5% času), s výjimkou mluvení, protože se zde nachází centrum řeči (Brocova oblast). Nepřekvapí nás tedy, že poté , co jsme se slovně vyjádřili to, co nás trápí, „vidíme“ věci jinak 

 

 V případě stresu používáme zadní část mozku. Stres, ať už původu fyzického (únava..), emocionální ( hněv, strach, zlost, pocit viny…) nebo chemického (intoxikace..) snižuje naše normální schopnosti.

 

Přecházíme tak do režimu přežití řízeného zadním mozkem ( v zadním mozku setrváváme bohužel 85% času !!!). Stres sebou nese omezení vědomí a nejčastěji neschopnost volby.

 

Myšlenkové návyky omezují naši schopnost volby. Jsou to schémata nebo zvyklosti myšlenek zděděných z minulosti, které jsou jako filtry, které nám brání být si vědomi reality.  

 

Jeden z  cílů mé práce spočívá v rozšíření vašich individuálních možností. To co děláme z našeho života, a co se v něm děje, je odrazem toho, čemu věříme.
 

 

  V životě každého platí : „ Chceš-li, aby se změnilo okolí, změň napřed sám sebe, změň své myšlení a tím se změní i vaše chování (tím pádem se změní i vaše okolí).

 

            Základy kineziologie položil v roce 1964 americký chiropraktik Dr. George Goodheart, který začal používat testování svalů k vyhodnocování své léčby.  

 

             Jeho koncepci později rozpracoval Dr. John F. Thie a sestavil učební materiál, který vydal v roce 1973 pod názvem „Touch for Health“dalším vývoji této metody se vyspecifikovalo několik odvětví. Jedním z nich je „Koncept tři v jednom“ (Three In One) vyvíjený od roku 1972 třemi vynikajícími odborníky Gordonem Stokesem, Danielem Whitesidem a Candance Callaway.

 

              Práce s Three In One zahrnuje mnoho oblastí a jednou z nich je systém One Brain (Jednotný mozek), jehož název je odvozen od ideálního fungování mozku, kdy pravá a levá hemisféra dokonale spolupracují.

          

          kinnlp5.jpg 

 

 
 


Poslední fotografieFacebook


Archiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>

Statistiky

Online: 1
Celkem: 288900
Měsíc: 4964
Den: 188