Jdi na obsah Jdi na menu
 


Začnete si tvořit  svůj život právě takový, jaký si přejete mít heart

 

11.3.2019 jsem pro vás spustila nové webové stránky. 

 Ceník naleznete na konci každé terapie (nové stránky)

 www.ivahemska.cz

Nabízím :

 • Transformační terapie & koučink pro dospělé
 • Rodičovský koučink
 • Terapie pro zvířata
 • Access Bars terapie (terapie dotekem)

_________________________________________________________________________    

Věřím, že je ve Tobě více, než si ty i druzí myslí. Od roku 2002 jsem pracovala  s velkou řadou klientů s rozličnými problémy a  jednu věc  vím jistě:  lidé se neskutečně  podceňují. Aktivuješ-li své dary,  potenciál,  začneš sám nad sebou žasnout, co  v sobě máš!

ivca1.jpg

 

 

Jmenuji se Iva Hemská  a jsem  váš  terapeut, kouč, motivátor  při řešení  životních situacích a na cestě osobního rozvoje.

 

 

O co tedy vlastně ve stručnosti jde?

 

Nabízím Transformační terapii-koučink jako  účinný prostředek k nalezení nejvhodnější cesty k řešení daného problému. naučíte se myslet jinak, pochopíte sebe, nastartujeme vaše talenty. Pochopíte souvislosti a příčiny opakujících se vzorců chování.

 

A je na vás zda se rozhodnete pouze pro práci v přítomnosti nebo se potřebujete připravit na "něco" v budoucnosti a nebo si  chcete pořešit všechny úrovně (minulost, přítomnost, budoucnost). Metodou se dají řešit  životní téma, situace u dospělých, dětí a problémy vašich domácích mazlíčků.

a) pomáhá k:

 • uvědomění si toho, co přesně chceme jinak a proč,
 • objevení možných i nemožných cest, jak toho dosáhnout,
 • vykročení a vytrvání na vybrané cestě.
 • nalezení řešení pro své otázky

b) umožňuje:

 • uzdravit své emoce a tím pádem uzdravit sebe i svůj život 
 • podívat se na svou situaci z více úhlů pohledu,
 • najít v sobě to nejlepší řešení své situace,
 • zvýšit zodpovědnost a důvěru v sebe.
 • motivaci k dosažení Vašeho konkrétního cíle.

 

Uvolněním  zátěže se  dostanete zpět do rovnováhy, cítíte se lépe, uvolněněji, klidněji, vyrovnaněji, můžete jít lehčeji za svých cílem, přijmout nové životní výzvy, překročit své komfortní zóny,  vidět možnosti řešení tam, kde se zdálo, že  možnost volby nemáte.

 

Pomohu vám najít  skrytý potenciál, který zásadně pomůže vašemu rozvoji. Díky tomu se posléze probudí vaše vlastní výzvy a vy zjistíte, že se umíte posunout kupředu daleko rychleji, než jste si kdy mysleli. abyste mohli prožít šťastný a naplněný život.

 

Terapie/koučink v mé poradně funguje na jiném principu než běžná koučinková sezení. V praxi to znamená, že na začátku konzultace vydefinujeme s klientem konkrétní téma/problém a také konkrétní cíl, abychom znali  jasný směr, čemu se budeme po čas konzultace věnovat. Poté s použitím vhodných technik  objevíme a zpracujeme to, co konkrétně klienta limituje v cestě za  jeho cílem.

 

Jako terapeut/kouč jsem průvodcem na cestě k poznání, že každý má v sobě ten jedinečný dar tvořit si svůj život podle svých přání a představ. Pokud najdeme odpovědi sami v sobě, je náš osobní rozvoj mnohem účinnější a rychlejší, než pokud se řídíme radami druhých.

 

Zaměřuji se na nastartování a využití vašeho vnitřního potenciálu k dosažení osobní spokojenosti v jednotlivých oblastech života 

 

Bě        Během sezení budete moci diskrétně sdílet, co vás trápí, objevovat  nové možnosti, vhledy a řešení. Poznáte více sami sebe, získáte sebedůvěru a odvahu vykročit správným směrem, žít tady a teď a tím budete postupně měnit svůj životní příběh.       

    

Každého respektuji jako individualitu, pomůžu ti najít vazbu mezi emocemi, které ti brání žít radostný plnohodnotný život, plný lásky a mezi emocemi, které jsi zažíval při různých situacích v minulosti.

 

Kontaktujte mě, vždy je vhodný čas uspořádat si své myšlenky, stanovit si nové priority, poznat své  skutečné hodnoty a smysl života.

 

Vědomou pozitivní stimulací mozku  naprosto změníte svůj život.

 

Náš hodnotící systém vzniká v dětství. Od početí cca do 7 let si vytváříme  zhruba 70%  názorů na vše okolo nás, na základě toho, co vidíme, slyšíme, cítíme.

 

No a další hodnocení si vytváříme na základě již vytvořených hodnocení. V dospělosti se divíme, že nemůžeme uchopit život dle vlastních přání a když uchopíme, tak posléze zjistíme, že jsme opět nespokojení, naštvaní, frustrovaní... a je to pořád dokola.. Celý život se nám pouze dokazují přesvědčení (hodnocení), která jsme si vytvořili v dětství.

 

Jak jednáme a zacházíme se svými dětmi , tak s nimi budou zacházet další lidé v jejich dospělosti. Denně se svými klienty odstraňuji následky výchovy , které se jim v dospělé realitě vrací skrze nejbližší – partnera, děti, tchyni a tchána, ale i od přátel a cizích lidí (šéf, spolupracovníci..atd.).

 

Za 90 % stresu a strachu je zodpovědný náš vlastní mozek.

 

S takovým naladěním pro nás mozek vyhledává zase jen stresující situace. Nebo i klidné situace interpretuje jako stresující, podle úsloví “kdo hledá, ten najde”.

 

Mozek nastavený na stres a strach:

 • nás nutí vidět realitu horší než je,
 • neumožňuje nám vnímat ve správné míře bezpečí, dostatek a lásku, které jsou přirozenou součástí života a stále přítomné.

 

Jen 10 % stresu a strachu je způsobeno vnějšími okolnostmi a reálným nebezpečím.

 

Život je úžasný právě proto, že můžeme vždy vše napravit a začít znovu, jinak.

 

Hledáte člověka, který vám nejvíce ovlivňuje život? najdete ho v zrcadle. smiley

 

Máte-li zájem pomohu vám se změnou úhlu pohledu  Iva.. 

 

Každý ve svém důsledku, hledá sama sebe, protože právě sebe, svoji vlastní podstatu, kdesi po cestě životem ztratil.

 

Dlouho jsme  žili dle přesvědčení jiných, řízeni scénáři, co nám do nevědomí vepsali ostatní (prarodiče, rodiče, vychovatelé, učitelé), až jsme zjistili, že tato  cesta pro nás správná není. Vždy nastane správný čas pro uvědomění, že právě teď je vhodná doba svůj postoj k životu změnit.  

 

"Nic není špatné nebo dobré. Všemu dává vlastnosti teprve vaše myšlení." William Shakespeare

 

Chodí ke mně klienti  jakéhokoli věku, od studentů až po lidi, co už mají vnoučata, muži i ženy. Těhotné ženy, za miminka a děti jejich rodiče. Nic zvláštního není na  příchodu babičky nebo dědečka, kteří řeší problémy svých vnoučat.

 

To, co klient dělá nebo udělal ani to, kolik mu je let, není vůbec podstatné. Důležité je to, že teď chce něco změnit, žít jiný život, že teď už mu něco nevyhovuje anebo něco vidí už jinak, s odstupem.

 

 Máte-li pochyby o své osobě/jedinečnosti, přestanete se srovnávat s tím co je vně  a konečně objevíte a plně uchopíte to, co je uvnitř každého z vás – úplně každý v sobě nosíme poklad/dar/originalitu.

 

images--1-.jpgArial

 

V našem mozku je uloženo jen několik napevno daných vloh, všechny ostatní formuje okolí a naše chování. My sami máme obrovský vliv na své myšlení a jednání za předpokladu, že víme, jak můžeme mozek ovlivnit.

 

Tím nejdůležitějším postojem je ten, který má člověk uložen v podvědomí (vytvořeno v dětství), nikoliv ten, který vysloví nahlas a kterého si je plně vědom.

 

Není výjimkou, že vědomé myšlenky (námi vysloveny) se ve skutečnosti vůbec neshodují s tím, co je uložené v hloubce našeho podvědomí. (To znamená, že ve skutečnosti nevěříme tomu, co chceme.. )

 

 

Potřebujete-li pomoci s řešením jakékoli životní situace nebo zdravotními problémy, ozvěte se mi na 728944736, v tuto dobu : Po - Čt     9h - 17h         Pá    9h - 15h  (cestou písemnou termíny terapií nedomlouvám) 

Nemůžete-li se dovolat, kontaktujte mě později (právě probíhá terapie).                                                   

 

Nebudu nikoho měnit, "pouze" pochopíme sami sebe,odstraníme bolestivé vzpomínky a zážitky, návyky, zlozvyky atd. 

                     syn.jpg

Pro lidičky, kteří se obávají přijít do poradny, jelikož se jim z nějakého důvodu nechce hovořit o svých zkušenostech, zážitcích, momentálních bolístkách, mám uklidňující zprávu :

 

"Pokud se vám nechce (z jakéhokoli důvodu)nemusíte mi vyprávět trable vašeho současného života, nemusíte mi sdělovat jaké máte vztahy a s kým, na koho jste rozzlobeni, nemusíte mi popisovat vaše strastiplné příběhy.  

 

   Pro  zpracování a vyřešení vašich potíží mi postačí:

 

 • Pocity na fyzickém těle .
 • Popis emocí a pocitů, které prožíváte v souvislosti s daným problémem  ( např. strach, hněv, apatie, rezignace, pocit opuštěnosti,  pocit méněcennosti,atd..).

Mozek vidí, to co chce vidět.

Vše vychází z nás. Nejsou vnější události a až potom naše hodnocení. Je to vše obráceně.

My si vytváříme vnější realitu Nejdůležitější je , jak jsme naladěni, jaké máme pocity a podle toho vnímáme své okolí a hodnotíme vzniklé situace.

 

Jsme to MY, kdo rozhoduje o tom, na co zaměříme svou pozornost, a tak této možnost volby začněme využívat. Nepůjde to hned dokonale, ale časem se vše potřebné naučíte.

 

Jeden příklad z poradny smiley :

S úsměvem vzpomínám na klientku, která řešila  problém s prodejem své chaty. Jelikož byla  postavena na samotě a mimo Pardubice, tak se klientka (s finančních důvodů) rozhodla,  chatu prodat.

 

Do poradny vešla s otázkou : "Slyšela jsem, že mi můžete pomoci s prodejem chaty, je to pravda?Už rok hledám vhodného zájemce a zatím se nikdo neozval." 

 

"Ano, je to pravda. V poradně vám pomohu vyřešit jakýkoli  problém, který se v přítomnosti neodvíjí dle vašich požadavků a přání."

 

Při prvním sezení jsem se  zeptala, zda chce chatu skutečně prodat. Paní  se na mě pochybovačně podívala a odpověděla:   "No, jasně, že chci".      

Pomocí svalového testu jsem zjistila na kolik procent paní věří v prodej své chaty .

 

K tomuto tématu nám vyšla 100% negativní emocionální náboj. Takže, mozek chtěl, ale srdce mělo jiný názor :-)

 

Já vím, zdá se to neskutečné, ale takto v životě vše chodí. Pokud něco chceme a ono "téma" je  vázané s neg. emocemi (strach, lítost, hněv..atd.), tak to  nedostaneme (to platí pro jakékoli téma - vztah, peníze, kariéra ..atd.)

 

Co bylo příčinou nezdaru při prodeji? Paní měla k chatě silnou citovou vazbu (krásná krajina, vzpomínky a svou milovanou zahrádku) a obávala se  zda nový majitel bude mít stejný vztah k chatě, jako ona.

 

Svalovým testem jsem zjistila s jakou vzpomínkou je přítomnost spojena a vše potřebné jsme ve věku příčiny uvolnily.

Po odblokování se uvolnil neg. emocionální náboj a vše mohlo probíhat dle skutečného přání klientky… chata se do měsíce prodala ( a nastala ještě jedna krásná změna - u paní se "probudila" schopnost malování...:-))).

 

Abychom společně mohli vytvářet vědomé a harmonické vztahy, ve kterých je život, láska, radost, respekt a důvěra je potřeba porozumět hlavně sám sobě.

 

Nejmodernější výzkumy  ukazují, že vztah mezi nervovým a imunitním systémem je velmi úzký.

 

Oba systémy patří v organismu mezi nejrozšířenější, a tak je každá buňka pod jejich přímým či nepřímým vlivem. Buňka prostě potřebuje váš úsměv na tváři a radost v srdci.

Obranný systém těla některé zážitky (kvůli naší bezpečnosti) uloží hluboko do podvědomí, odkud nás ovlivňují.

 

Prostřednictvím kineziologie One Brain + NLP se tyto omezující programy dostanou do vědomí (klient si je uvědomí), kde je můžeme efektivně zpracovat (tzn. zmírnit, omezit, uvolnit, odblokovat).

 

Od svých mladých let mám teorii  : „Všechny problémy začínají v hlavě“. Netušila jsem, že se mi jednoho dne nabídne možnost ověřit si tuto teorii v praxi.  
 
_______________________________________________________
 
rok 2018 :  Certifikovaný praktik PRAKTIK NLP - lektorka Kristina.Klimszova
_____________________________________________
 
 Metodu One Brain jsem studovala   u  Mgr. MÍLY RUTOVÉ, která patří mezi nejlepší kineziology u nás.Je zástupcem ČR v Americké organizaci Three In One, jako jediná má povolení učit i nejvyšší a nadstavbové stupně. Za vše co jsem se naučila a pochopila, ji velmi děkuji.                                                            

Obrazek 

 
 
"Ano, psychické problémy a zdravotní potíže začínají v hlavě!“ 
 
V Kineziologii one Brain se pracuje na fyzické, duševní a mentální úrovni. Nejvíce problémů způsobuje odpor, strach, kritika, bolest, strach z bolesti, pocit viny, nenávist. 
Tyto faktory vyvolávají v těle i v životě nejvážnější problémy. Pramení z obviňování druhých a z odmítnutí odpovědností za vlastní životní zkušenosti a rozhodnutí   
 
Zvířatům pomáhám „napravovat“ psychické a fyzické problémy pomocí Kineziologie + Bachovy květové terapie.
 

 ___________________________________________________

 16.2.2006 - 21.10.2009 období tříletého  Kineziologie One Brain (certifikáty) pod vedením Facilitátorky Mgr. Míly Rutové.

 

Studium u Three in One Concepts INC, Burbank, U. S. A. 

1. Nástroje metody

uvádí základní techniky, s kterými pracujeme : barometr chování, odblokování emocionálního stresu, věková regrese a testování čistého svalového obvodu.

2. Zlepši uvědomění učení

představuje systém "Jednotného mozku", detailní přepracovaný program na uvolnění energetických bloků mozku a těla, které způsobují poruchy učení ve škole.

3. Kód těla

vysvětluje Struktury/Funkce, aby nám umožnil pochopit, jak naše rysy ovlivňují naše instinktivní chování a náš osobní systém přesvědčení.

 4. One Brain pro pokročilé

prohlubuje znalosti One Brain ve směru, jak najít a rozšířit poznání emocionálních příčin dyslexie a defúzních technik k uvolňování emocionálních stresorů (příčin stresu).

5. Hlasitější než slova

zvyšuje vlastní sebepoznání, týkající se naší instinktivní osobnosti a vede nás prostřednictvím dalších informací o strukturách a funkcích.

6. Strukturální neurologie

završuje výuku základních technik používaných v Systému jednotného mozku se zvláštním důrazem na esenciální energie mozku/těla.

7. Vztahy v ohrožení

rozvíjejí sebeuvědomění a osvobozují od nesprávného chápání minulosti. Je to první ze tří kurzů koncipovaných pro kandidáty na facilitátory, aby jim pomohl "být lepším" osobně a ve všech vztazích.

8. Tělesné okruhy, bolest a porozumění

sjednocuje principy tělesných činností se vzájemnou součinností svalů, mysli a paměti.

9.  Dětství, sexualita a stárnutí

je hloubkovým průzkumem toho, jak prvních sedm let života ovlivnilo zbytek našeho osobního života a jak můžeme změnit tuto předlohu k lepšímu.

10.  Dospívání, zralost a láska

zkoumá kořeny našich osobních i profesionálních úspěchů nebo selhání, které ovlivnily naše zkušenosti z druhého a třetího sedmiletého cyklu života. Některé z témat : "Posluhování" a "pomsta".

   Další  absolvované akreditované vzdělávací semináře  pod vedením Mgr. Míly Rutové :

 • Působení energie
 • Vyživování těla
 •  Nedokončené záležitosti
 • Alergie
 • UP-DATE 2008-10 

 

 --------------------------------------------------------------------------------------

  Jsem absolventka mezinárodního certifikovaného vzdělávání BIEP pod vedením lektorky T.Jordan z Bachova centra ve Velké Británii 
seznam absolventů mezinárodního certifikovaného vzdělaávání BIEP :
 
 • Bachova květová terapie I – Bach Introductory Seminer – Level One Lektor - Tessa Jordan (certifikát) 
 • Bachova květová terapie II - Bach Introductory seminer - Level Two    Lektor -  Tessa Jordán /certifikát)      

Další absolvované  doplňkové semináře  Katariny Michel - registrovaný praktik a lektor Bachova centra :

 • Bachovy květové esence pro ženy a děti.
 • Bachovy květové esence- pracovní přetížení, stres a nespavost.
 • Bachovy květové esence jako pomoc při osobním rozvoji a duchovním růstu.
 • Bachovy květové esence - podpora při hubnutí, detoxikaci.
 • Bachovy květové esence z psychologického hlediska.
 • Bachovy květové esence a jejich použití v těhotenství během porodu a době poporodní.

__________________________________________________

​     Rok 2016/2017  Brno -  Reiky mistr - učitel  Mloslav Bubník

 •  Kvantové léčení Milosti 1
 •  Kvantové léčení milosti 2  

__________________________________________________

      Rok  2015

 • Seminář   Intuitivní Písmo
 • Seminář   Automatická kresba

 

        Terapie-koučink nanahrazuje lékařské ošetření a vyšetření. Nenahrazuje odbornou psychologickou a psychiatrickou pomoc.  

 
 


Poslední fotografieFacebook


Archiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>

Statistiky

Online: 5
Celkem: 288904
Měsíc: 4968
Den: 192