Jdi na obsah Jdi na menu
 


PSYCHOSOMATIKA

Z rozhovoru s Jarmilou Klímovou :

Důležité je chovat se tak, abychom vůbec neonemocněli

Psychosomatika byla v loňském roce zařazena jako oficiální obor mezi ostatní medicínské obory a specializace. Co to přineslo?

Na první ovoce zatím stále ještě čekáme. O tom jaké by mělo či nemělo být psychosomatické léčení, budou ještě dále rozhodovat úředníci a představitelé lékařských fakult, kteří byť jsou ve svém oboru hvězdy, rozhodovat budou o něčem, o čem vlastně nic nevědí.Psychosomatika totiž představuje přístup k člověku z pěti rovin - tělesné neboli biologické, psychické sociální,spirituální a energetické.

 

11.3.2019 jsem pro vás spustila nové webové stránky. 

 Ceník naleznete na konci každé terapie (nové stránky)

 www.ivahemska.cz

Jak si tento obor stojí v jiných zemích Evropy?

V západní medicíně má v rámci zdravotnického systému své pevné místo a dávno je naprostou samozřejmostí. Dokonce i metody jako Kineziologie One Brain či kraniosakrální terapie jsou na západ od nás dávno uznány a propláceny zdravotními pojišťovnami, zatímco u nás jsou stále ještě vnímány jako metody na pomezí čarodějnictví.

Dědí se myšlenkové vzorce, nikoli choroby

Existují vůbec nějaké dědičné choroby? Není to spíš tak, že se přenášejí především mentální vzorce a způsoby chování, a proto se pak daná nemoc v rodině opakuje ?

Říkáte to přesně. Genetika má své místo jen u některých nemocí - jinak už bylo prokázáno, že procento geneticky daných chorob je nižší než 2%. Nemoci se skutečně předávají z generace na generaci, ale nikoli tím, že je vada v nějakém konkrétním genu. Jde o předávání celého energeticko-myšlenkového a emočního schématu, který má obrovskou sílu.

Například, když rodiče říkají svým dětem : "To budeš mít po dědovi, toho také bolela kolena, " atd. Ano, to se běžně říká a vlastně to jsou zaklínadla. V podstatě je ale slyšíme i v lékařských ordinacích. Věty jako "Tyhle léky budete brát do konce života" nebo " S touto nemocí nebudete nikdy moct mít dítě"  a také " Toho atopického ekzému se nezbavíte, naučte se s ním žít"... atd. se do nás silou tohoto přesvědčení otisknou a díky buněčné inteligenci ve formě změny aminokyselinových struktur pak člověk tu kletbu do detailu naplní

V čem tkví skutečná prevence?

Současná oficiální prevence je také trochu mimo mísu... 

...protože se tady zaměňuje prevence a včasná diagnostika a o tom píšeme ve své knize : Proč ( a jak) psychosomatika funguje? Skutečná prevence je udržování zdraví, nikoliv včasné zahájení léčby. Komerčním způsobem a nátlakovými metodami jsou tyto termíny zaměňovány, takže například celá současná onkologická prevence je jen včasné uplatnění diagnostických metod, kdy jsou davy žen pod vlivem strachu naháněny na mamograf., který bohužel tuto nemoc  může ještě akcelerovat. Takže kde to jsme? Důležité je chovat se tak, abychom vůbec neonemocněli.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 


Poslední fotografieFacebook


Archiv

Kalendář
<< květen / 2019 >>

Statistiky

Online: 1
Celkem: 276690
Měsíc: 3313
Den: 112